Auto Bild Sportscars Testinin Galibi Continental SportContact 7

 Derginin editörleri, ıslak ve kuru yol testlerinde en yüksek skorları toplayan SportContact 7’yi “Neredeyse hiç kusuru olmayan bir spor lastik” olarak tanımladı. 

Alman Auto Bild Sportscars dergisinin Mart sayısında yayınladığı yaz lastiği testinin galibi, premium lastik üreticisi ve teknoloji şirketi Continental’in sunduğu yaz lastiği SportContact 7 oldu. SportContact 7, toplam 1,2 puanla uluslararası üreticilerin altı lastik modelini geride bıraktı. Auto Bild Sportscars editörleri, lastikleri ön aksa 265/35 R 19, arka aksa 295/30 R 20 ebatında lastiklerin takıldığı bir Mercedes AMG GT araç ile ıslak ve kuru yolda toplam dokuz kriterde test etti.

Editörler, SportContact 7’nin neredeyse hiç kusuru olmayan bir spor lastik olduğunu belirtti. Editörler lastiğin hassas direksiyon tepkisi, ıslak ve kuru yollarda dinamik yol tutuşu, mükemmel dengesi, kısa fren mesafesi ve iyi suda kızaklama özelliklerine de övgüler yağdırdı. SportContact 7 ıslak zeminde yol tutuş, viraj ve fren performansı alanlarında en yüksek notları alarak rakiplerine açık ara fark attı. Kuru zeminde ise beş kriterde birinciliğe yerleşti.

Geniş ürün yelpazesinde satışa sunulan SportContact 7, yüksek performanslı spor araçlar için özel olarak tasarlandı. Lastiğin geliştirme aşamasında Continental, maksimum sürüş keyfini maksimum güvenlikle birleştirmek hedefiyle tüm performans kriterlerinde mükemmelliğe odaklandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir